על מנת לתת מוטיבציה לסטודנטים להשקיע בלימודים, ארגונים שונים מציעים מלגות למצטיינים בלבד. מלגות אלו מאפשרות לממן את שכר הלימוד באופן חלקי או מלא ונותנות לתלמידים את האופציה להתרכז רק בלימודים מבלי להסיח את הדעת לדברים מסביב.

מלגות מצטיינים

בכל מוסד לימודים יש מלגות מצטיינים, בשביל לקבלן עליכם להגיש בקשה מסודרת ולעמוד במספר קריטריונים שאחד מהם, הוא, כמובן, להיות מצטיין. בטכניון, לדוגמה, קיימת מלגה על סך 18 אלף ש"ח שתספיק למימון מלא של שנת התואר הראשונה ואפילו יישאר קצת כסף בצד. על מנת לקבל מלגה זו, אמור להיות לכם ציון מעל 700 בפסיכומטרי וממוצע בגרויות של 90 ומעלה.

באוניברסיטת חיפה יצא פרויקט מלגות שנקרא 600 פלוס. המטרה שלו לעודד תלמידים חדשים להצטיין באקדמיה ולקבל מלגה של עד 7000 ש"ח.

מלגת מצטיינים קיימת גם במכללת תל אביב יפו, שם, במידה והינכם עומדים בכל התנאים, תוכלו לקבל פטור מלא משכר הלימוד.

כיצד להיות מצטיין?

כמו ששמתם לב לפי הדוגמאות שנתנו מקודם, רוב המלגות בתחילת התואר הראשון מתבססות על ציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות. גם אם אין לכם ציון פסיכומטרי גבוהה וממוצע בגרויות נהרס בגלל מקצוע זה או אחר, אל תתייאשו – תוכלו להוכיח את עצמכם, לקבל ציונים טובים במהלך השנה הראשונה ולהגיש בקשה למלגת הצטיינות בשנה השנייה של הלימודים.

גם אם לא הצלחתם להגיע לציונים הרצויים, אך אתם בכל זאת מעוניינים במלגה, ניתן להגיש בקשה לקבלת מלגות כלליות הזמינות לכולם. כל שעליכם לעשות, הוא לבדוק את התנאים של כל המלגות הכלליות ולהגיש את המסמכים הדרושים לצורך קבלת המלגה.

אנו מקווים כי מאמר זה תרם לכם וכעת הינכם יודעים קצת יותר על מלגות למצטיינים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן