אחד התחומים הכי דרושים בשנים האחרונות הוא תחום הרפואה. למרות שמדובר על לימודים ועבודה שאינה קלה כלל, סטודנטים רבים מנסים להתקבל ללימודי הרפואה גם בשל אהבתם למקצוע וגם בשל התנאים הטובים המוצעים בכל רחבי העולם. במאמר זה נדבר על מלגות לרפואה.

מלגות לרפואה

כמו שציינו מקודם, חברות רבות בארץ בחו"ל מציעים תנאים טובים עבור סטודנטים שלומדים או בוגרים שכבר סיימו ללמוד רפואה. במקומות רבים כגון קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה יש מחסור ברופאים ואחיות, לכן הינם מנסים למשוך אליהם סטודנטים צעירים. עם זאת, גם בארץ לא חסר עבודה בתחום וארגונים וחברות שונות מנסים לתת את המקסימום לסטודנטים הלומדים רפואה. לדוגמה, אחת המלגות הפופולריות ביותר היא מלגה באוניברסיטת בן גוריון המאפשרת לסטודנטים לרפואה להישאר בפריפריה לאחר תקופת הלימודים ולעבוד בבית חולים סורוקה. במסגרת מלגה זו, הסטודנטים מקבלים סבסוד בעלויות המחייה והשתתפות בשכר הלימוד.

באוניברסיטה העברית, סטודנטים לרפואה מקבלים מלגה מעת קרן איזי שארפ על סך 80 אלף ש"ח. מלגה זו מיועדת לסטודנטים בעלי מצב סוציו-אקונומי נמוך ומאפשרת להם לקבל מימון מלא לשנת לימודים אחת, מה שנותן את האופציה להתרכז רק בלימודים ולא לחשוב כלל על החלק הכספי.

אפשרויות נוספות

בנוסף למלגות המיועדות רק עבור סטודנטים לרפואה, ניתן לשלב ולהגיש בקשה גם למלגות כלליות. לדוגמה, אם הינכם מתגוררים בנגב, לומדים רפואה ומשתייכים למגזר הבדואי, הינכם יכולים להגיש בקשה למספר מלגות בנפרד – מלגה המיועדת לסטודנטים לרפואה, מלגה נוספת המיועדת לתושבי הנגב, מלגה עבור בני מיעוטים ופר"ח. כך הינכם משלבים 4 מלגות נפרדות וגם אם תקבלו אישור רק עבור 2 או 3 מהם, תקבלו מימון מלא של שכר הלימוד. אז למה אתם מחכים? הגישו בקשה למלגה עוד היום!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן