סטודנטים? מעוניינים להגיש בקשה למלגה ולא יודעים איך לעשות זאת? רוצים לדעת על ההבדלים בין מלגות? המאמר הזה בשבילכם!

מלגות לסטודנטים

אין זה סוד כי תקופת הלימודים אינה קלה – מה לא עושים בשביל לקבל השכלה טובה ובסיס לתחילתה של קריירה מוצלחת. הקושי מתבטא במספר דברים – קושי כספי, להחזיק דירה ולשלם על הלימודים מדי שנה, קושי מעשי של ללמוד וליישם כמות גדולה של חומר חדש ולעתים, ריחוק מהמשפחה ומהאנשים הקרובים.

למזלנו, ישנם דרכים להקל על המצב הפיננסי של הסטודנט ובכך למנוע כאב ראש בכל מה שקשור לשכר לימוד ואף דמי שכירות (מגורים).

ישנם גופים וארגונים שונים המאפשרים לסטודנטים לקבל מלגות לימוד וסבסוד בשכר הדירה. לכן, כמות המלגות המוצעות היום בשוק הינה עצומה ועל מנת לא לבזבז זמן יקר ולקרוא את כל המלגות האפשריות, מומלץ קודם כל, לבחור מוסד לימודים שהינכם מעוניינים להרשם אליו. אם אתם כבר סטודנטים, בדקו את המלגות המוצעות ספציפית באוניברסיטה/מכללה שהינכם לומדים בה.

לדוגמה, כמעט בכל מוסד לימודים ישנם מלגות עבור חיילים משוחררים. אז אם לא מזמן השתחררתם מצה"ל, שווה לכם לבדוק את המלגות הנ"ל. סכום ותנאי המלגה יכולים להשתנות ממוסד ולמוסד ולהגיע עד להשתתפות של כמה אלפי דולרים (עבור לימודים בחו"ל, לדוגמה).

מלגות לפי מגזר – ישנן מלגות המגיעות לסטודנטים המשתייכים למוצא או מגזר מסוים, חרדים, אתיופים, ערבים, בוכרים ועוד.

כמו שכבר הצלחתם להבין מהדוגמאות למעלה, הקריטריונים לקבלת כל מלגה הם שונים, לכם הדרך הטובה ביותר לאתר את המלגות המתאימות ספציפית לכם, היא להכנס לאתר של מוסד הלימודים בו הינכם לומדים או מעוניינים ללמוד ולבדוק תנאים של כל מלגה ומלגה. לאחר מכם להגיש בקשה למלגות הרלוונטיות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן