לפני שהינכם משלמים את שכר הלימוד של השנה הראשונה, שווה לכם לבדוק האם הינכם זכאים למלגה. לעתים קרובות, אנשים כלל לא יודעים שיש להם את האפשרות לקבל מלגה. חשוב להבין שישנן מלגות המיועדות ספציפית למגזרים מסוימים ואם הינכם משתייכים למגזר זה, אתם זכאים באופן אוטומטי להגיש בקשה למלגה זו. במאמר זה נדבר על מלגות לדרוזים.

מלגות לדרוזים

דרוזים שלומדים תואר ראשון או שני יכולים לקבל מלגה מטעם משרד החינוך. כמובן שסטודנטים בעלי מצב סוציו-אקונומי נמוך, יקבלו יתרון בעת הגשת המלגה. אך שווה לבדוק ולהגיש את הטפסים.

העמותה הדרוזית למדעים מחלקת מדי שנה מלגות לסטודנטים שיש להם הישגים גבוהים בתחום ההנדסה. רק בשנה האחרונה עמותה זו חילקה מלגות ליותר מ60 סטודנטים.

קרן בני מערוף מחלקת כל שנה מלגות בשווי 1000 ש"ח לסטודנטים דרוזים הלומדים תארים מתחום המדעים.

שילוב עם מלגות אחרות

חשוב לזכור כי למרות שבחלק מהמלגות הסכומים נשמעים לא גדולים במיוחד, ניתן לשלב מלגות אלה עם המלגות הבסיסיות, כגון פר"ח מלגות שונות תמורת התנדבות ועוד.

קבלת מלגה אחת תכסה לכם חלק נכבד של שכר הלימוד בשנה הראשונה ושילוב של שתיים או שלוש יאפשרו לממן שכר לימוד מלא ולהמשיך ללמוד בראש שקט מבלי לדאוג למצב הפיננסי ולחשוש שלא יספיק לכם כסף לממן את שכר הלימוד.

בין אם החלטתם להגיש בקשה למלגה המיועדת למגזר הדרוזי בלבד או שהינכם מעוניינים לקבל מלגה כללית, עליכם להגיש טפסים כפי שנדרש באתר המכללה/אוניברסיטה/ארגון או עמותה. לאחר הגשת המסמכים, עליכם להמתין לתשובה מטעם העמותה/ארגון. התשובות מגיעות בדרך כלל בטווח של כמה שבועות, אך הדבר, כמובן משתנה בהתאם לתקופה וכמות המלגות הזמינה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן