אחרי שהינכם נכנסים למסגרת הלימודית בפעם הראשונה (לאחר בית הספר), זה יכול להיות קשה בשלבים הראשונים, אך ברגע מסוים, אינכם יכולים לתאר יותר את חייכם ללא הלימודים ותמיד רוצים להשתפר ולדעת עוד ועוד. במאמר זה נדבר על מלגות לדוקטורט

לאחר שסיימתם תואר ראשון ושני, רוב הסיכויים שהינכם כבר עובדים בעבודה מסודרת ובעלי קריירה טובה. אך הינכם עדיין מעוניינים להתקדם, לכן חושבים להמשיך ללימודי דוקטורט. זו בחירה מצוינת שתפתח לכם דלתות חדשות בחיים. חשוב להבין כי ניתן לקבל מלגות לא רק לצורך לימודים לתואר ראשון ושני, אלא גם לדוקטורט.

מלגות אלו, נקראות מלגות מחקר וגם כאן ישנה חלוקה על פי התאמה וקריטריונים. לדוגמה, אחת המלגות הפופולריות לתואר שלישי/דוקטורט היא מלגת עמיתי קרן אייסף. מלגה זו מיועדת לסטודנטים שלומדים דוקטורט בארץ או בחו"ל והינם יכולים לקבל השתתפות של עשרים וארבע אלף ש"ח לכל התקופה של הלימודים. סכום זה יכול לכסות את כל שכר הלימוד.

מלגה נוספת, לא פחות פופולרית מהקודמת, נקראת מלגת גזית גרוב והינה מגיעה לסכום של 80 אלף ש"ח. אם הינכם מתגוררים באיזור הנגב (באר שבע, ירוחם, ערד, אופקים וכו') יש לכם סיכוי גבוה יותר לקבל מלגה זו. קריטריון נוסף שעליכם לעמוד בו על מנת להיות זכאים למלגה זו, הוא להצטיין ולתרום לקהילה 25 שעות בשנה.

מלגות נוספות

אלה הן דוגמאות מעטות לכמות המלגות הרחבה לצורך לימודים לדוקטורט – בנוסף לאלו שציינו לפני, ישנם גם מלגות לנשים, מלגות לבני מיעוטים, מלגות עבור אנשים המתגוררים בפריפריה ועוד. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את המלגות המתאימות לכם, להגיש בקשה מסודרת ולהמתין לתשובה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן