הידעתם כי באירופה במדינות רבות סטודנטים זכאים לסבסוד מלא של הלימודים שלהם וכך חייהם הרבה יותר קלים. לעומת זאת בארצות הברית לא קיים כל סבסוד לשכר הלימוד וההלוואות שהסטודנטים לוקחים מכבידות מאוד על חייהם. ישראל נמצאת במקום טוב באמצע מכיוון שהמדינה מסבסדת כשני שליש מהתואר אך רק באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות. כך מי שלומד במכללה פרטית ופעמים רבות גם במכללות ציבוריות ואוניברסיטאות צריך לממן מכיסו סכום לא מבוטל. אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם בעיה זו של תלמידי תואר ראשון היא לקחת מלגות. מלגות הן דבר נפלא המאפשר לסטודנטים לממן את התואר שלהם בקלות. אתם תתפלאו לראות כי ניתן למצוא מלגות כמעט בכל תחום וכי זה יכול לשרת אתכם בצורה נפלאה ועל כן כדאי להשקיע מחשבה רבה בבחירת המלגות.

היעזרו באינטרנט בכדי למצוא אילו מלגות קיימות

עליכם להבין ולהפנים כי כמעט כל אדם יכול למצוא מלגות בשביל תואר ראשון (וגם בשביל תואר שני), אך הדבר דורש השקעה מסוימת. המזל שלנו הוא המצאת האינטרנט המאפשרת לנו למצוא אילו מלגות קיימות ואילו מלגות מתאימות לנו. האינטרנט יעזור לנו לסנן את המלגות ולדעת לאילו מלגות אנחנו יכולים להגיש בקשה. שימו לב לא כדאי להגיש בקשה רק למלגה אחת אלא לכמה וזאת מכיוון שכלל לא בטוח שכל המלגות יסכימו לקבל אתכם. אם מספר מלגות מחליטות לקבל אתכם הרי שאתם יכולים לברור אותן לאחר הקבלה שלכן. נסו להחליט על סמך הנתונים שבידכם מהי המלגה הטובה ביותר אשר תשרת אתכם בצורה מושלמת וכך תבחרו את המלגה.

זכרו כי רוב המלגות מחייבות התנדבות או עבודה

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי לימודי תואר ראשון הוא תואר עמוס ביותר (לפחות ברוב המקצועות) וכי צריך להספיק לעשות המון עבודות ולהשקיע בו משאבים רבים. על רקע זה חשוב מאוד לציין בכדי לא לצייר תמונה מושלמת מדי כי מלגות רבות דורשות כי תתנדבו או תעבדו במסגרתן. אתם חייבים להיות מודעים לכך כאשר אתם נרשמים אל המלגה ואתם צריכים לקחת זאת בחשבון. אם אתם מתכננים לעבוד במסגרת התואר וגם לקבל מלגה הרי שעליכם לקחת בחשבון כי זה יכול להיות קשה ולא בטוח שתצליחו לעשות את כל הדברים הללו. על כן בחרו את המלגות שלכם בחכמה ועשו מאמץ רב בכדי לבחור את המלגה הטובה ביותר אשר תתאים לכם כמו כפפה ליד.

התייעצו עם חברים לפני שאתם בוחרים איזה מלגה לקחת

מכיוון שאינכם יודעים עד אשר תתנסו בכך כיצד ההתנדבות במסגרת המלגה תהיה כדאי לכם להתייעץ עם חברים אשר קיבלו את המלגה בעבר ויכולים לספר לכם עליה פרטים רבים. כך תבטיחו כי הלא תופתעו וכי תבחרו את המלגה הטובה ביותר אשר לא תעמיס עליכם יתר על המידה.