מלגות בפריפריה

אנשים שגרים ולומדים בפריפריה זכאים למלגות מיוחדות – זאת, בשביל למשוך כמה שיותר אנשים איכותיים אל העיר ולהגדיל את האוכלוסייה. אין זה סוד כי אוכלוסיית הסטודנטים היא אוכלוסייה צעירה ואיכותית שמפתחת את העיר. לכן, ערים קטנות מנסות למשוך כמה שיותר סטודנטים שימשיכו את חייהם בעיר גם לאחר סיום הלימודים.

כמו שציינו מקודם, אחת המטרות העיקריות של ערים קטנות, היא להגדיל את כמות התושבים ואחת הדרכים הכי טובות לעשות זאת, היא לספק מלגה עבור סטודנטים צעירים שמחליטים ללמוד בפריפריה.

אחת המלגות הפופולריות ביותר, היא דווקא מלגה מטעם הממשלה ומיועדת לסטודנטים שלומדים בערים כגון באר שבע, אשקלון, אזור יהודה ושומרון ועוד. אך לפני שהינכם מגישים בקשה למלגה זו, שימו לב כי ישנן אוניברסיטאות שלא נכללות בהטבה.

אם הינכם מתכננים ללמוד במכללת שנקר, במכללה האקדמית כנרת או באחווה, יש לכם הזדמנות פז להגיש בקשה למלגה שבאמצעותה תוכלו לממן את שכר הלימוד במשך כל התואר. כמו כן, ניתן לקבל סיוע במימון שכר דירה או לשכור דירה תמורת כחמשת מאות ש"ח בחודש. למרבה הצער, מלגה זו קיימת נכון לעכשיו רק במכללות אלו, אך בעתיד ניתן יהיה לקבלה גם במוסדות לימוד אחרים.

אם הינכם סטודנטים במוסד לימודים אחר, עדיין תוכלו להגיש בקשה למלגות אחרות. לדוגמה, באוניברסיטת חיפה ניתן לקבל מלגה המאפשרת לממן את שכר הלימוד החל מהשנה הראשונה של הלימודים ועד לדוקטורט.

אם אתם מתכוונים ללמוד רפואה, שווה לכם לבדוק את האופציה ללמוד באוניברסיטת בן גוריון כי שם ניתן לקבל מענק של 25 אלף ש"ח במידה ותוכלו להתחייב ללמוד ולעבור בגליל לאחר שתסיימו את הלימודים.

 

אנו מקווים כי מאמר זה תרם לכם וכעת הינכם יודעים קצת יותר על מלגות בפריפריה.