מי זכאי למלגות

לעתים קרובות, אנשים ששומעים את המילה "מלגה" חושבים שמדובר על סיוע ותמיכה עבור אנשים נזקקים. עם זאת, בכל הקשור למלגות לימודים, הדברים אינם מדויקים. במאמר זה נסביר מי זכאי למלגות.

מלגות – מי זכאי?

בואו נודה באמת, הלימודים בישראל זה לא דבר זול ועקב כך, סטודנטים רבים, גם כאלה המגיעים ממשפחות עמידות, מתקשים לממן את לימודיהם. אחרי הכל, אם אין ברצונכם לקחת כסף מההורים, תצטרכו לעבוד וללמוד בו זמנית במקרה הטוב. אם החלטתם ללמוד רחוק מהבית, תהיו חייבים גם לשכור דירה, מה שיגדיל את כמות השעות שתצטרכו לעבוד מדי חודש. הדבר יכול לגרום לייאוש ואף להוביל למצבים קשים בהם הסטודנט אינו מצליח לעמוד בלחץ ונאלץ לפרוש מהלימודים.

על מנת למנוע מצבים אלה, קיימות מלגות שונות המסופקות על ידי חברות, ארגונים ומוסדות לימוד המנסים לסייע לסטודנטים מבחינה כספית ונפשית במהלך כל התואר. כמו כן ישנם מלגות סיוע לצורך השתלבות בשוק העבודה כבר לאחר סיום התואר.

שורה תחתונה, כל סטודנט בארץ ישראל זכאי למלגה. עם זאת, קיימות אין ספור מלגות ועל מנת להגיש בקשה לכל אחת מהן, עליכם לעמוד בקריטריונים שונים. לדוגמה, ישנן מלגות שמיועדות אך ורק לעולים חדשים. מלגות אלה נועדו על מנת לסייע לעולים חדשים להשתלב ולהתאקלם בארץ וכמובן רק עולים חדשים שנמצאים עד שבע וחצי שנים בארץ, יכולים להגיש בקשה למלגות אלה.

לעומת זאת, קיימות גם מלגות כלליות כמו פר"ח שבתמורה לסיוע כספי, על הסטודנט להתנדב למען הקהילה, ללמד ילדים בקבוצות או להפגש פעמיים בשבוע עם חניך, לעזור לו עם שיעורי בית ולשמש כדמות להערצה.

אז אם ברצונכם לקבל מלגה ללימודים, כל שעליכם לעשות הוא למצוא את המלגות המתאימות לכם ולהגיש בקשה.