מה שכר המלגות כולל?

על מנת להקל על המצב הפיננסי שלכם במהלך תקופת הלימודים, כל סטודנט רשאי להגיש בקשה למלגה. כמובן שמבחר המלגות הוא ענק ולכל מלגה תנאים משלה. במאמר זה נסביר מה שכר המלגות כולל.

 

לפני שהינכם מגישים בקשה למלגה, חשוב להבין כי ניתן לחלק את כל המלגות לכמה קטגוריות עיקריות – מלגות שנועדו לסטודנטים המתגוררים בפריפריה, מלגות על סמך מצב סוציו-אקונומי נמוך, מלגות הניתנות לעדה או אוכלוסייה מסוימת, מלגות ממשלתיות ומלגות כלליות שניתן לקבלן תמורת שעות התנדבות ותרומה לקהילה.

כמו שציינו מקודם, לכל מלגה יש תנאים משלה וברגע שעולה השאלה "מה שכר המלגות כולל", הינכם יכולים לכוון שאלה זו, רק למלגה ספציפית ולא להכליל את כולן. לדוגמה, ישנן מלגות של מפעל הפיס שיכולות לכסות את שכר הלימוד של כל התואר או לפחות של שנת לימודים אחת (בין אם אתם רק מתחילים ללמוד או שנמצאים כבר באמצע התואר). כמו כן, יש מלגות הניתנות על ידי עמותות וארגונים שיכולות לכסות גם את שכר הלימוד של התואר וגם חלק מהוצאות המחייה.

שורה תחתונה – שכר המלגות כולל סכום X של כסף (תלוי במלגה) ויכול להספיק לתשלום של חלק משכר הלימוד ואף יותר מזה.

מי קובע את הסכומים?

הסכומים קבועים מראש לפי התנאים של החוזה, אותם קובע הגוף שמספק את המלגה. הסכומים יכולים לנוע מכמה מאות שקלים ועד אלפי דולרים. מומלץ לעשות סינון של מלגות שתוכלו להגיש בקשה לקבלן ולבדוק סכום של כל אחת מהן. כך תוכלו לחשב מראש מה הסכום שהינכם יכולים לקבל כעזרה ולהבין האם תצטרכו לצאת לעבוד על מנת לסיים את התואר או שתוכלו להסתפק רק במלגה עצמה. אנו מאחלים לכם בהצלחה בלימודים וקבלת מלגה הרצויה.