ללמוד על חשבון המדינה

מדינת ישראל הינה אחת המדינות המובילות בעולם עם אחוז מאוד גבוה של אנשים משכילים בהתאם לכמות האוכלוסייה בארץ. למרות עובדה זו, מדינת ישראל ממשיכה לתמוך ולסייע לאנשים לרכוש השכלה על ידי מימון קורסים ולימודים בארץ. במאמר זה נסביר כיצד ניתן ללמוד על חשבון המדינה.

ישנן מספר אפשרות לצאת ללימודים על חשבון המדינה – המטרה העיקרית של לימודים אלו, היא שתוכלו להשתלב בשוק העבודה מיד לאחר סיום הקורס/הכשרה. לכן, ברוב המקרים מדובר על קורסים מקצועיים שיש להם דרישה גבוהה היום בשוק והסיכוי שתמצאו עבודה מיד לאחר סיום הלימודים הוא גבוה מאוד.

שורה תחתונה, אם קיבלתם קורס על חשבון המדינה, תהיו בטוחים כי מדובר על קורס מעשי ומבוקש ולא מקצועות רוחניים שיהיה קשה למצוא בהם עבודה.

ביטוח לאומי – אם אתם מתקשים למצוא עבודה, תוכלו לפנות לביטוח הלאומי ולקבל קורס הסבת מקצוע בסבסוד מלא או חלקי (כ80% מעלות הקורס) כמות הקורסים לבחירה הינה רחבה, החל מקורסים כגון ריתוך, אלקטרוניקה ועד קורסי מחשוב, QA, רשתות, תכנות ועוד. בקורסים מסוג זה, המדריך בודק נוכחות מדי יום ומגיש את היומן פעם בחודש לעובד מטעם ביטוח הלאומי. בקורסים אלה הנוכחות הינה חובה.

גם שירות התעסוקה מאפשר לרכוש מקצוע בסבסוד מלא ואם התלמיד אינו עובד במהלך תקופת הלימודים, הינו זכאי גם לקבל דמי אבטלה מטעם ביטוח הלאומי.

לאחר סיום הקורס, התלמידים מקבלים תעודה מקצועית, איתה יוכלו לגשת לראיונות עבודה ולצרפה לקורות החיים. תעודה זו תעניק את ההזדמנות למצוא עבודה טובה יותר ולהתפרנס בכבוד.

חשוב להבין כי אפשרויות אלה לא קיימות במדינות רבות ועלינו להעריך ולנצל את ההזדמנויות הניתנות לנו על ידי המדינה.